Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю

Перші кроки в Україні.

У листопаді поточного року за ініціативою громадського фонду “Здоров’я для всіх” та близько 50 закладів освіти, охорони здоров’я, науково-дослідних установ створено громадську Всеукраїнську асоціацію “Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю, президентом якої обрано народного депутата України Сергія Шевчука. Ідея заснування такої асоціації бере початок від міжнародного проекту “Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю”, який почав здійснюватися у 1992 році під егідою Європейського Бюро ВООЗ, Європейської Комісії та Ради Європи.
На сьогодні у проекті беруть участь 49 країн.
Головна мета всеукраїнської асоціації – консолідувати зусилля Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, інших урядових організацій та недержавних структур із метою відпрацювання моделей діяльності закладів освіти, які б сприяли збереженню та зміцненню здоров’я школярів і вчителів. Як пріоритетні напрямки роботи тут передбачені – створення безпечного для здоров’я дітей і вчителів середовища, формування валеологічної свідомості, активна участь вихованців у навчанні основам здоров’я та пропаганді здорового способу життя.
У програмі Всеукраїнської асоціації “Європейська мережа шкіл здоров’я” сказано, що демократичні принципи, доброзичливість, справедливість та співробітництво мають стати наріжним каменем усього процесу освіти: навчання, розвитку й становлення особистості, а також сприяння поліпшенню здоров’я колективу.
Орієнтуючись на основні принципи проекту, кожний регіон, школа може визначати свої місцеві пріоритети і працювати задля задоволення власних конкретних потреб.
На другій європейської конференції “Освіта і охорона здоров`я: співпраця і партнерство”, що відбулася в Нідерландах 25 – 27 вересня 2002 року і в якій брали участь представники української асоціації, було відзначено, що освіта й охорона здоров’я взаємопов’язані, а освітні заклади є першочерговим фактором у процесі формування майбутнього покоління. З діяльністю «шкіл активного сприяння здоров’ю» можна пов’язувати великі надії на значні досягнення в галузі як освіти й виховання, так і охорони здоров’я. Висновок міжнародної конференції: «Кожна дитина і молода людина в Європі мають право і мусять мати реальну можливість одержати освіту в школі активного сприяння здоров’ю».
Участь у Міжнародній Асоціації «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю» дає шанси Україні у складі європейського співтовариства зробити прогресивні кроки у ХХI столітті.

Прес–служба Всеукраїнської асоціації «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю»
 

Контакти


fond_zdv@ukr.net


вул. Ярославів вал 10Б.
тел/факс (044) 239-71-04

 

Новини

 
Фонд «Здоров’я для всіх» отримав благодійний внесок у розмірі 10 млн грн від компанії «Філіп Морріс Україна». Кошти будуть використані для надання допомоги лікарням у боротьбі з епідемією коронавірусу в Україні.

 
Последняя, 7-я пандемия холеры, которая началась в 1961 г., продолжается более 55 лет и представляет угрозу для населения многих стран мира. Следует отметить, что, несмотря на чрезвычайные меры даже в высокоразвитых странах, периодически регистрируются эпидемические вспышки холеры (США, Япония и др.). В последние годы (2000-2008 гг.) наблюдается рост заболеваемости холерой в мире, особенно в Африке.

 
{phocagallery view=category|categoryid=32| imageid=0|limitstart=0|limitcount=50| fontcolor=#fff|bgcolor=#fff|bgcolorhover=#fff|imagebgcolor=#fff| bordercolor=#fff|bordercolorhover=#fff| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=1imageordering}

 
Застосування судинних стентів при патології коронарних артерій було важливою віхою кардіології. Це розпочалося у минулому столітті. Що зміниться в 21-у столітті?

Наші партнери

partner        partner

ТОВ 'ІНПОЛ"