Науково-медична конференція Вивчення впливу комп’ютерних моніторів на зір людини.

Глобальна комп’ютеризація усіх сфер суспільного життя країни викликала низку тенденцій, що справляють певний негативний вплив на здоров’я населення.

Так, науковці та лікарі-практики, зокрема Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.А.Шупика, клінічної офтальмологічної лікарні “Центр мікрохірургії ока”, відзначають непоодинокі випадки психоемоційних та неврологічних розладів здоров’я, виникнення проблем із зором у пацієнтів різних вікових категорій, що безпосередньо працюють із комп’ютером. А за останні кілька років офтальмологічна служба стала фіксувати збільшення скарг пацієнтів на погіршення зору, очевидно під впливом моніторів.

Тому спеціалісти кафедри офтальмології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.А.Шупика з жовтня 2001 року почали вивчати світові методики досліджень впливу комп’ютерних моніторів на зір людини. На даний час фахівцями академії розроблена власна методика, адаптована до сучасної апаратури і обладнання, а також до законодавчої бази України.

Враховуючи важливість цієї медичної проблеми, а також інтерес до неї широких верств громадськості , Київською медичною академією післядипломної освіти ім. П.А.Шупика при підтримці низки громадських організацій, освітян, Спілки захисту прав споживачів була проведена 16 травня поточного року науково-медична конференція “Вивчення впливу комп’ютерних моніторів на зір людини”.

Учасники конференції схвалили рішення провести на базі Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.А.Шупика у червні 2002 року науково-медичне дослідження з метою вивчення впливу комп’ютерних моніторів на зір людини (рішення додається). Передбачено також залучити до дослідження провідних спеціалістів Інституту гігієни та медичної екології АМН України, представників Спілки захисту прав споживачів, технічних фахівців компаній-виробників моніторів.

Зважаючи на актуальність та соціальну значущість даного дослідження, просимо МОЗ підтримати ідею його проведення, організаційно посприяти у реалізації проекту, визначити відповідального працівника для участі у проведенні дослідження та оприлюдненні його кінцевих результатів.

 

Головний офтальмолог МОЗ України,

професор Київської медичної академії

післядипломної освіти

ім. П.А.Шупика

Сергієнко М.М.

Контакти


fond_zdv@ukr.net


вул. Ярославів вал 10Б.
тел/факс (044) 239-71-04

 

Новини

 
Фонд «Здоров’я для всіх» отримав благодійний внесок у розмірі 10 млн грн від компанії «Філіп Морріс Україна». Кошти будуть використані для надання допомоги лікарням у боротьбі з епідемією коронавірусу в Україні.

 
Последняя, 7-я пандемия холеры, которая началась в 1961 г., продолжается более 55 лет и представляет угрозу для населения многих стран мира. Следует отметить, что, несмотря на чрезвычайные меры даже в высокоразвитых странах, периодически регистрируются эпидемические вспышки холеры (США, Япония и др.). В последние годы (2000-2008 гг.) наблюдается рост заболеваемости холерой в мире, особенно в Африке.

 
{phocagallery view=category|categoryid=32| imageid=0|limitstart=0|limitcount=50| fontcolor=#fff|bgcolor=#fff|bgcolorhover=#fff|imagebgcolor=#fff| bordercolor=#fff|bordercolorhover=#fff| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=1imageordering}

 
Застосування судинних стентів при патології коронарних артерій було важливою віхою кардіології. Це розпочалося у минулому столітті. Що зміниться в 21-у столітті?

Наші партнери

partner        partner

ТОВ 'ІНПОЛ"