Головна Історія фонду 2002 рік Карта ділової активності Миколаївська область Пологовий будинок Миколаївської Центральної районної лікарні Миколаївської області.

Миколаївський центральний госпіталь

Встановлення системи сонячних колекторів у Миколаївському військовому госпіталю, завдяки яким надається постійне гаряче водопостачання у приймальне відділення, інфекційне і хірургічне відділення. Це дає змогу створити належний санітарно-гігієнічний режим, поліпшення побутових умов для госпіталізованих та умов праці медиків. На даний час військовий госпіталь розгорнутий на 200 ліжок (хірургічне відділення – 80 ліжок, терапевтичне відділення – 80 ліжок, інфекційне відділення – 40 ліжок). В госпіталі служать та працюють всього – 257 чоловік, з них:

  • лікарів 52 чол.;
  • середнього медичного персоналу 85 чол.;
  • інших 120 чол.

За 2014 рік у госпіталі проліковано 4200 осіб, з них більше 1 тисячі військовослужбовців – учасників АТО.

Фахівцями госпіталю надається кваліфікована, з елементами спеціалізованої медичної допомоги хворим з патологією ЦНС, дихання, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та інші.

Історична довідка про госпіталь

Загальна інформація по проекту

1. Алгоритм запровадження альтернативних джерел електропостачання в мережі лікувальних закладів України.

2. Концепція проекту:

Фінансування охорони здоров’я в Україні здійснюється по залишковому принципу (близько 3,6% ВВП виділяється щорічно на охорону здоров’я при рекомендованому Європейським Бюро ВООЗ показнику 6-8% ВВП). Особливо гостро відчувається нестача фінансування в періоди фінансової кризи (2008-2009 роках) та в даний час – в період громадянських конфліктів на Сході України та в Криму. В медичних закладах практично фінансується лише заробітна плата медперсоналу та витрати на енергоносії. Значно менше від потреби фінансуються витрати на харчування хворих і на придбання медикаментів. Співвідношення затрачених коштів на енергоносії (опалення, освітлення, гарячу воду) в 6-7 разів більше, ніж витрати на власне медичні технології.
Тому запровадження альтернативних джерел електропостачання в мережі лікувальних закладів України дозволяє суттєво економити кошти лікарень та направляти їх на придбання необхідних ліків, підвищити ефективність лікувального процесу та запобігати спалахам інфекційних захворювань.

Окрім цього, в багатьох лікарнях у сільській місцевості гаряче водопостачання здійснюється лише в опалювальний сезон (із-за особливостей газових чи вугільних котелен). Економії коштів на електронагрівальні прилади також має місце. У зв’язку з цим

санітарно-гігієнічний режим у таких лікарнях не забезпечується належним чином. Особливо чутливі до такого стану контингенту хворих у дитячих відділеннях, пологових стаціонарах, інфекційних відділеннях.

Слід врахувати також, що альтернативні джерела електропостачання не забруднюють довкілля та служать додатковим джерелом струму в періоди непередбаченого відключення електроенергіі для операційних чи пологових залів.

3. Кількість бенефіціарів проекту:

Чотири медичні установи на півдні, сході та заході України. Зокрема, дві дитячі лікарні у Херсонській, Миколаєвській областях, та дві лікарні для сільського населення у Харківській та Волинській областях. Дитяча лікарня у Херсонській області є унікальним закладом, оскільки там лікуються діти з активною формою туберкульозу.

4. Етапи виконання проекту:

А). Вибір пілотного об’єкту.

Здійснюється з урахуванням комплексу критеріїв, зокрема, соціальна значимість лікарні для населення, віддаленість від обласного центру, фінансові можливості місцевої влади та готовність її сприяти виконанню проекту, креативність керівництва лікарні,інш.

Б). Раціональне виготовлення проектно-кошторисної документації.

Визначаються реальні потреби медичного закладу, виробляється попереднє технічне рішення, яке узгоджується з органами влади. Проводяться розрахунки необхідних коштів, вибір підрядної організації, тендерні процедури постачання геліоустановок, виготовлення документації. Після погодження цілей проекту-візування документації трьома сторонами: благодійним фондом, виконавцем робіт, керівництвом лікарні.

В). Закупівля комплектуючих частин геліоустановок, їх транспортування на об’єкти, складування, охорона матеріальних цінностей.

Г). Будівельно-монтажні роботи та технічний нагляд за ними.

Д). Навчання та інструктаж з техніки безпеки персоналу лікарні. Пробний запуск геліоустановки. Початок експлуатації.

Ж). Прес-конференції з представниками місцевої влади та медичної громадськості у 4-х регіонах.

З). Випуск брошур та наглядних матеріалів.

Е). Прес-конференція в МОЗ України, поширення передового досвіду.
Є). Складання звітів, аналіз виконаної роботи. PR- та GR- заходи.

5. Додаткові завдання:

Основна мета: створення альтернативних природозберігаючих джерел електроенергії для потреб лікувальних закладів у сільській місцевості, які виконують важливі соціальні функції.
а) створення безаварійноі системи електропостачання в ургентні підрозділи лікарень (операційні зали,реанімацію,пологові зали,тощо);
б) запровадження нових медичних технологій;
в) створення комфортних умов для пацієнтів та медперсоналу;
г) підвищення екологічної свідомості громадян;

Моніторинг здійснюватиметься у трьох напрямках:
– технічний контроль в процесі будівельно-монтажних робіт та наступної експлуатації;
– економічний аналіз щомісячної економії коштів на тепло- електроносії;
– медичний – за показниками санітарно – епідемічного благополуччя та якістю медичних
технологій.

6. Терміни проекту:

Початок реалізації проекту – 01.07.2014 р.

Завершення проекту – 31.12.2014 р.

7. Додаткові ресурси:

Інформаційна підтримка надається редакцією медичних науково-практичних журналів. Юридичний консалтинг – Укрінюрколегією (згідно із заключеними договорами).
Оренда офісів, зв’язок і комунікації, канцелярські витрати та ін. – за рахунок власних коштів Фонду” Здоров’я для всіх”.
Основна експертна та допоміжна робота – за допомогою волонтерів.

8. Підтримка проекту після завершення:

Договорами між Фондом”Здоров’я для всіх” та лікувальними закладами задіяними у проекті передбачено консультування та вироблення відповідних рекомендацій впродовж наступних 3-х років.
Технічна підтримка протягом 3-х років є необхідною умовою для обраних підрядних організацій, що закріплюється у договорах між виконавцем та лікарнею.

9. Додаткова інформація:

Досвід виконання аналогічного проекту у 2013 році переконливо доказав ефективність такої ініціативи, яка поєднує в собі медико-соціальний, технічний та екологічний аспекти.
Минулорічний проект викликав значний суспільний резонанс (чисельні газеті публікації, виступи на телебаченні та радіоефірі, доповіді на конференціях організаторів охорони здоров’я України).
Окрім цього, набутий маркетинговий досвід та удосконалення механізму закупівель і монтажу устаткування геліосистем за рахунок сумлінних виконавців дозволить в 2014 році за ті ж самі кошти, що і в 2013році, здійснити проект “Сонячні лікарні” не у трьох, як в минулому році, а у чотирьох областях.

Серед пілотних об’єктів – 2 дитячі лікарні – одна міжрайонна в Миколаївській області, та дитячий протитуберкульозний диспансер у Херсонській. Саме ця лікарня є фокусом благодійної діяльності низки центральних телеканалів.
Вищевикладена ініціатива матиме всеукраїнський резонанс. Традиційною стає допомога у Харківському районі на сході України. Пілотний об’єкт на заході України, у Волинській області, розташований в межах Шацького природного Національного парку, що буде сприяти популяризації використання “чистих” енергоносіїв в унікальному куточку збережених природних ландшафтів.

Історична довідка військової частини А2428 (військовий госпіталь):

По розпорядженню генерал-губернатора Новоросійського краю Г. А. Потьомкіна в 1791р. в період російсько-турецької війни для потреби діючої армії поблизу Очаківського табору був заснований Військово- морський госпіталь. Головним лікарем був призначений Д. С. Самойлович – ініціатор утворення госпіталю у прифронтовій смузі, основоположник вітчизняної епідеміології.

В 1817 році по розпорядженню Адміралтейства Головний Військово-морський госпіталь був переведений в м. Миколаїв. Військово-морський госпіталь став головним лікувальним закладом не тільки Миколаєва, а й усієї Причорноморської зони Російської держави.

В 1912 році в госпіталі організовано курси сестер-милосердя. З початку Великої Вітчизняної війни госпіталь був розгорнутий на 600 ліжок. У зв’язку з приближенням фронту він був передислокований у м. Воронеж, Сталінград, Геленджик. В дні війни працівниками госпіталю була надана медична допомога десяткам тисяч пораненим і хворим. 3 липня 1944 року госпіталь повертається в м. Миколаїв і входить в склад Одеського військового округу зі штатною чисельністю 500 ліжок. У 1951 році госпіталь був переданий до складу Військово – морського флоту СРСР.

За успіхи досягнуті в лікуванні і оздоровленні воїнів РА та ВМФ госпіталь нагороджений грамотою Президії Верховної Ради УРСР №7047 від 03.12.1975 року. 30.03.1976 року за досягнуті успіхи в бойовій, політичній та спеціальній підготовці в честь 25-з’їзду КПРС госпіталю присвоєно звання “Колектив комуністичної праці” з врученням диплому та Червоного прапора. У 1994 році військова частина А2428 (військовий госпіталь) переданий до складу Військово-Морських Сил України (Директива НГШ ЗСУ № 115 /1/0108 від. 01.03.1994 року). У 1996 році військова частина А2428 (військовий госпіталь) ввійшов до складу Південного оперативного командування ЗСУ ( Директива МОУ № 115/1/0135 від 24.06.1996 року). У 2005 році військова частина А2428 (військовий госпіталь) перейшов у підпорядкування Департаменту охорони здоров`я МО України (Директива МОУ Д- 312 /1/28 від 07.12.2004р. та наказу МОУ № 51 від 21.01 05р. На підставі директиви Міністра оборони України від 06.04.2006 р. № Д-322/1/*4 з 01.11.2006 року військова частина А2428 (військовий госпіталь) утримується за штатом № 27/171-51(01) на 100 ліжок, загальною чисельністю 78 військовослужбовців та 60 працівників ЗСУ Командир військової частини А2428 підполковник м/с В.М. ВІЗНЯК.

Контакти


fond_zdv@ukr.net


вул. Ярославів вал 10Б.
тел/факс (044) 239-71-04

 

Новини

 
Фонд «Здоров’я для всіх» отримав благодійний внесок у розмірі 10 млн грн від компанії «Філіп Морріс Україна». Кошти будуть використані для надання допомоги лікарням у боротьбі з епідемією коронавірусу в Україні.

 
Последняя, 7-я пандемия холеры, которая началась в 1961 г., продолжается более 55 лет и представляет угрозу для населения многих стран мира. Следует отметить, что, несмотря на чрезвычайные меры даже в высокоразвитых странах, периодически регистрируются эпидемические вспышки холеры (США, Япония и др.). В последние годы (2000-2008 гг.) наблюдается рост заболеваемости холерой в мире, особенно в Африке.

 
{phocagallery view=category|categoryid=32| imageid=0|limitstart=0|limitcount=50| fontcolor=#fff|bgcolor=#fff|bgcolorhover=#fff|imagebgcolor=#fff| bordercolor=#fff|bordercolorhover=#fff| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=1imageordering}

 
Застосування судинних стентів при патології коронарних артерій було важливою віхою кардіології. Це розпочалося у минулому столітті. Що зміниться в 21-у столітті?

Наші партнери

partner        partner

ТОВ 'ІНПОЛ"